in

HLADAN TUŠ U ATINI Grčka ostavila BiH bez direktnog plasmana na EP!

San Bosne i Hercegovine o plasmanu na Evropsko prvenstvo raspršen je u Atini. U utorak su fudbaleri Grčke savladali BiH sa 2:1 (1:1) i tako ostavili naše zapadne komšije praktično bez šanse da kroz kvalifikacije izbore plasman na završni turnir. Ostaje im baraž preko Lige nacija…

Kvota u MaxBetu na trijumf Zvezde protiv Totenhema u Londonu je 11.00.

Da bi izabranici Roberta Prosinečkog osvojili drugu poziciju u grupi J, neophodno je da trijumfuju u oba preostala meča, ali i da Finska doživi dva poraza. Minimalne su šanse za tako nešto, tim pre što u novembru u Finsku prvo dolazi Lihtenštajn, dok će Bosanci na megdan sa Italijom.

Grčka je još ranije ostala bez šanse za EP, očajno je igrala u ovim kvalifikacijama i očekivala se laka pobeda “zmajeva”. Čak su i tribine stadiona u Atini bile prazne. Međutim, Grci se nisu predali, u 30. minutu su preko Pavlidisa poveli sa 1:0.

Izjednačio je Gojak u 35. minutu na 1:1, ali gosti nikako nisu uspevali da dođu do preokreta. Grci su bili mnogo bolji, konstantno su pretili rivalu, a do zasluženog trijumfa su stigli u 88. minutu, kada je Kovačević zatresao svoju mrežu.