in

PA, ŠTA AKO JE ŠESTI NA SVETU Kecmanović bolji od Zvereva u Sinsinatiju

Odlične vesti iz SAD! Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala turnira u Sinsinatiju. On je u drugom kolu pobedio Aleksandra Zvezreva iz Nemačke 6:7 (4:7), 6:2, 6:4. Meč je trajao dva sata i 19 minuta.

Nije se 58. teniser sveta uplašio činjenice da je sa druge strane mreže šesti igrač na ATP listi. Od starta je pokazao zube Nemcu i napravio brejk u četvrtom gemu za vođstvo 3:1. Ipak, nije Zverev slučajno u vrhu svetske liste. Ubrzo je preokrenuo na 5:4 i servirao za osvajanje prvog seta.

Međutim, Kecmanović je napravio drugi brejk, pa je o pobedniku prvog seta odlučivao taj-brejk. Tu se Zvezrev mnogo bolje snašao, poveo 6:1 i lagano priveo set kraju.

Nije to uplašilo našeg tenisera. Drugi set je bio izjednačen do rezultata 2:2, a onda je Kecmanović osvojio četiri gema u nizu.