in

ATP SINSINATI Novak za sat i po do novog polufinala

Novak Đoković nastavlja sa uspesima. Srpski teniser obezbedio je polufinale Sinsinatija, pošto je bez većih problema, posle manje od sat i po, savladao Francuza Luku Puja u dva seta, sa 7:6 (7:2), 6:1.

Kladionica MaxBet nudi kvotu 3,55 na pobedu Medvedeva protiv Novaka Đokovića.

Francuski teniser pružio je jači otpor nego pre sedam meseci na Australijan openu, ali to je bilo dovoljno samo da u prvom setu sačuva svoj servis. Posle takve igre, set se rešavao u taj-breku, gde je Nole pokazao da mu nema ravnog. Bez većih problema je dobio taj deo igre 7:2.

U nastavku susreta najbolji teniser sveta je već na startu, u drugom gemu oduzeo servis protivniku, što mu je olakšalo posao na putu ka polufinalu. Kasnije je Srbin još jednom brejknuo Puja, pa je drugi set završen ekspresno, posle 37 minuta.

Posle petog gema, kod rezultata 4:1, Đoković je tražio lekarsku pomoć, zbog bolova u laktu, ali je prosle kratke masaže nastavio susret.

Najbolji teniser sveta će šansu za novim finalom da potraži u subotu u ponoć, kada ga očekuje duel protiv Danila Medvedeva. Rus je bio ubedljiv protiv zemljaka Andreja Rubljova (6:2, 6:3), iako se Rubljev prethodno pobrinuo za jednu od senzacija, eliminisavši Rodžera Federera.